Tarp chromo ir odos slypi širdis

Painesville, Ohio valstija. Michael Warren rankoje peilis, žvilgantis kaip ir aplink jį esančių motociklų chromas. Peilio ašmenys lietėsi prie kitos jo rankos. Keletas žmonių iš minios krūptelėjo ir nusisuko, tačiau jiems atsigręžus dar nebuvo nukritęs nė lašelis ritualinio kraujo. “Pasiimk aštresnį peilį” – kažkas sušuko, o likusi minia ėmė juoktis. Galiausiai Warren’as pasiryžo brūkštelt peiliu ir pasirodė pirmasis kraujas. Jis iškėlė aukštyn savo ranką ir ištarė tuos pačius žodžius, kuriuos kartojo kiekvieną pirmąjį gegužės sekmadienį, pastaruosius šešiolika metų: “Tegu tai būna vienintelis kraujo lašas palietęs Ohio kelius šiais metais”. Tada pasilenkė ir perbraukė ranka per purviną Lake County Fairgrounds kelią.

Kasmetinis “Louie Run” buvo oficialiai pradėtas. Renginys buvo skirtas Louie Ivcovic, vietinio baro šeimininko, mirties metinėms paminėti. Pirmaisiais metais susirinkdavo apie šešiasdešimt baikerių, šiemet – daugiau kaip 5 tūkstančiai. Priešingai negu kiti barų savininkai, Ivcovic’as mielai laukdavo baikerių savo bare, organizuodavo jiems renginius ir vaišindavo alumi. Pirmaisiais metais po Ivcovic’o mirties, baikeriai nusprendė jo atminimui suorganizuoti važiavimą kolona. Aplankę jo kapą surengė didelį vakarėlį Louie bare.
Praėjus metams po Louie Ivcovic’o mirties, baikerių bendruomenė neteko daugybės savo narių, todėl “Louie Run” tapo bendra atminimo diena mirusiems baikerių draugams. Nuo to laiko šis renginys įgavo tokį mąstą, kad yra vadinamas didžiausiu šiaurės Ohio motociklininkų renginiu. “Louie Run” metu susirenka dvylikos Ohio klubų nariai, kurie po tradicinio važiavimo kolona vėliau dalyvauja koncertuose, tatuiruočių konkursuose ir kartu pamini pirmąjį gegužės sekmadienį, taip vadinamą, savo sezono pradžią. Nepaisant pasilinksminimų šis renginys turi ir platesnę koncepciją, tai ne vien galimybė baikeriams išsitraukti savo juodas liemenes ir nublizginti savo motociklus. “Louie Run” metu renkamos lėšos nevyriausybinėms, pelno nesiekiančioms organizacijoms. Kasmet surenkama apie 25 tūkstančius JAV dolerių, kurie skiriami vaikų ir suaugusiųjų reabilitacijos ir socializacijos centrams, kūdikių namams bei vaikų ligoninėms. Vienam iš tokių centrų priklauso ir Louie Ivcovic’o sūnus.
“Jie tikri draugai” – taip baikerius apibūdina Ann Dietrich, socializacijos centro atstovė – “Gražu žiūrėti, kai per kasmetinius mūsų pietus prie vieno stalo susirenka baikeriai, verslininkai, senutės užeinančios iš bažnyčios ir visi kiti, kurie palaiko mūsų socialinę iniciatyvą”.
“Cleveland’s Rainbow” kūdikių ir vaikų ligoninė kasmet sudaro pageidaujamų žaislų sąrašą, kurį įteikia “Louie Run” dalyviams. Baikeriai atvyksta aplankyti vaikų į ligoninę, išdalina jiems skirtas dovanas, praskaidrina jų liūdną kasdienybę savo draugija. “Vaikams didelį įspūdį palieka baikerių išvaizda, jų odinės liemenės juos tiesiog žavi” – teigia ligoninės slaugos specialistė Tammy DeMario.
Pliušinių meškučių mielumo įvaizdis vargu ar yra būtent tai, kas patraukė motociklininkus link baikerių subkultūros. Dauguma “Louie Run” dalyvių vis dėlto atspindi tradicinį baikerių įvaizdį – ilgos barzdos, stambus kūno sudėjimas, odiniai drabužiai. Tai vyrai, kuriuos patraukė baikerių gyvenimo būdas ir keliamas sąmyšis, tačiau jie tikisi, kad išorinis įvaizdis ir socialinė veikla gali būti puikiai suderinama.
Baikeriai nenori dirbtinai keisti požiūrio į save. Kaukolių, skeletų ir gyvačių tatuiruotės puošiančios jų kūnus, randai ant veido ir masyvūs metalo papuošalai, iš pirmo žvilgsnio tikrai nekelia itin didelio pasitikėjimo. “Man vis dar patinka, kad užėjus į patalpą žmonės traukiasi man iš kelio” – pripažino “Louie Run” dalyvis Butzer, perbraukdamas per savo tamsią barzdą – “Man tai tikrai patinka”.

Kristin Ohlson “Biker Run Reveals Heart Beneath Leather and Chrome”
The New York Times

Vertė: Charisma